Angielski dla dorosłych. Do kiedy warto uczyć się języków obcych?

Obecnie z językiem angielskim spotykamy się już niemal na każdym kroku – w reklamach, prasie, telewizji, służbowej korespondencji, a nawet w codziennych rozmowach. Jednak o ile młodzież nie ma zwykle większych problemów z ich przyswajaniem, nie zawsze można to samo powiedzieć o dorosłych. Do jakiego wieku jednak warto zaczynać naukę?

Odpowiedź na postawione przed chwilą pytanie może być tylko jedna: w przypadku nauki języków obcych wiek nie ma najmniejszego znaczenia! Co więcej, angielski jest obecnie tak powszechnie stosowany, że bez znajomości choćby podstaw coraz trudniej funkcjonować. Nie wspominając o innych korzyściach, płynących z jego znajomości, takich jak łatwość i swoboda komunikacji na zagranicznych wyjazdach czy możliwość podniesienia kompetencji zawodowych.

Kurs języka angielskiego – od czego zacząć?

Decyzja podjęta – chcemy nauczyć się języka angielskiego. Od czego jednak powinniśmy zacząć? W pierwszej kolejności najlepiej wybrać dobry kurs języka angielskiego. Poznań oraz inne duże miasta mają szeroką ofertę szkoleń, zarówno grupowych, jak i indywidualnych, dzięki czemu łatwo znajdziemy wariant idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Angielski w grupie czy indywidualnie?

Zajęcia grupowe to świetna propozycja dla osób, które lubią uczyć się z innymi. A może w kręgu naszych znajomych znajdzie się ktoś, kto też chce zgłębić tajniki angielskiego? W takiej sytuacji warto skorzystać z kursu w mikrogrupach, zwykle dwu- lub trzyosobowych. Zajęcia prowadzone w tak wąskim gronie przebiegają w przyjemnej, a przy tym wciąż kameralnej atmosferze.

Jeśli jednak zależy nam, by lektor skupiał całą uwagę na nas, weźmy pod uwagę szkolenie indywidualne. W tym przypadku cały proces nauczania jest dostosowywany do naszych aktualnych umiejętności i predyspozycji. To doskonałe rozwiązanie dla osób dorosłych, które dopiero rozpoczynają przygodę z angielskim, a w związku z tym często borykają się z pewną blokadą. Podczas kursu indywidualnego uczymy się we własnym tempie, do którego lektor dopasowuje program oraz metody prowadzenia zajęć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*