Czy forma nauki języka obcego ma znaczenie?

Kiedy zaczynamy naukę obcego języka, zastanawiamy się nad przyjęciem odpowiedniej formy jego przyswajania. Aby stworzyć dla siebie możliwie najlepsze środowisko, warto wziąć pod uwagę kilka niezwykle ważnych czynników. Oprócz najwyższej jakości pomocy merytorycznej, zapewnij sobie także właściwe warunki. Z pewnością część z nas stwierdzi, że najlepszą i jedyną słuszną formą nauki języków obcych będzie szkoła językowa. Pozostała część jednak może postawić na prywatne korepetycje. Poniżej przedstawimy wady i zalety kursów w centrach języków obcych oraz lekcji z nauczycielem w domu.

Centrum języków obcych – powrót do szkoły

Jeśli masz już za sobą szereg doświadczeń edukacyjnych i właśnie teraz chciałbyś rozpocząć naukę kolejnego języka, z pewnością doskonale pamiętasz jak takie zajęcia odbywały się to w Twojej szkole. W licznej grupie, w której panuje hałas, nie wszyscy słuchacze pracują w tym samym tempie a niekiedy niektórym brakuje motywacji, zdecydowanie trudniej skutecznie przyswoić wiedzę.

Prywatna szkoła językowa – cena jest odzwierciedleniem jakości

Każda prywatna szkoła językowa posiada z pewnością swoje liczne udogodnienia. Dzięki temu, że jesteś uczniem danej placówki możesz skorzystać z szeregu organizowanych z jej ramienia wydarzeń, konferencji czy wyjazdów a niekiedy nawet niezliczonych zasobów bibliotecznych.

Korepetycje – 100% uwagi

Będąc w sytuacji jeden na jeden z korepetytorem zyskujesz jego całkowite zaangażowanie w realizowany materiał. To niezwykle ważne i komfortowe, kiedy masz monopol na zadawanie pytań, możesz dopytać o znaczenie danego słowa, czy powtórzyć ćwiczenie tyle razy ile potrzebujesz.

Lekcje w domu – za mało kontroli

Kiedy decydujesz się na próbę skorzystania z usług nauczyciela, który rozpocznie z tobą prywatne lekcje, wasza praca może przebiegać doskonale, jednak bez odgórnej kontroli w postaci, na przykład, dyrekcji ośrodka, nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z założonym planem.

Tak więc to, jaką formę nauki obcego języka podejmiesz, czy będzie to nauka grupowa w szkole językowej, czy prywatne korepetycje z nauczycielem we własnym mieszkaniu, liczy się efekt. Przeanalizuj zatem wszystkie za i przeciw w obu możliwościach oraz postaraj się przetestować obie formy.