Kursy językowe dla dzieci w Poznaniu

O tym jak holendarną rolę spełniają dziś języki obce, nie trzeba chyba nikogo przekonywać – zwłaszcza jeśli chodzi o język angielski.

Jest on dziś nie tylko narzędziem komunikacji, otwierającym drzwi na świat, ale stał się również “być albo nie być”, jeśli chodzi o zdobycie pracy czy karierę naukową. Z tego powodu warto zadbać, by dzieci już od najmłodszych lat oswajały się z językiem. Odpowiednia ilość czasu poświęcona na naukę, ułatwi im przyswajanie wiedzy na późniejszych etapach i zapewni im doskonały pakiet startowy na przyszłość.

Język angielski dla dzieci w Poznaniu, Rataje

Szkoły językowe – Leader School Poznań

Jeśli chodzi o język angielski dla dzieci w Poznaniu, Rataje mogą pochwalić się bogatą ofertą zajęć. Jednym z najczęściej wybieranych miejsc jest szkoła języków obcych Leader School Poznań, gdzie najmłodsi uczą się angielskiego nie tylko za pomocą standardowych metod, ale i poprzez zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne. By jak najlepiej zadbać o rozwój dzieci, przygotowane są trzy rodzaje kursów, gdzie stosuje się poszczególne metody nauczania:

  • Leo Maluch – dla najmłodszych dzieci (nauka poprzez zabawę)

  • Leo Maniak – dla dzieci w wieku od 8 do 11 lat (nauka ortografii, czytania, nacisk na kreatywność i metody szybkiego uczenia się)

  • Leo English – dla dzieci w wieku od 2 do 11 lat ( nauka poprzez stały kontakt z językiem angielskim, nacisk na komunikację i utrwalanie zdobytej już wiedzy)

Szkoły językowe – Centrum Helen Doron

Inną placówką, która oferuje kompleksowe kursy języka angielskiego dla dzieci w Poznaniu na Ratajach jest Centrum Helen Doron. By zapewnić wysoki poziom kształcenia, metody nauczania dostosowane są do wieku dzieci. Kursy odbywają się w następujących grupach wiekowych:

  • 0 – 3

  • 3 – 6

  • 6 – 12

  • 12 – 19

W ramach wyróżnionych grup, Centrum Helen Doron oferuje szeroki wachlarz zajęć do wyboru. Dzieci mogą uczyć się poprzez ruch kreatywne pisanie, rozwiązywanie zagadek, ruch czy w przypadku starszych dzieci, słuchanie audycji anglojęzycznych i kontakt z ludźmi z całego świata.

Korepetycje

Zajęcia z języka angielskiego dla dzieci w Poznaniu na Ratajach mogą odbywać się również indywidualnie. Mimo bogatej oferty szkół językowych, nadal bardzo często rodzice wybierają usługi korepetytorów. W ten sposób rodzic może mieć pewność, że zakres i tempo zajęć dostosowane będzie do potrzeb dziecka. Jest to również opcja bardzo wygodna, gdyż często zajęcia odbywają się z dojazdem do ucznia.