Powrót do szkoły, czyli zaległości z przeszłości

Dojrzały wiek nie oznacza, że pewne furtki się za nami zamknęły. Nadal możemy się rozwijać i pracować nad sobą.

Można też zacząć się uczyć czegoś, na co mieliśmy zawsze ochotę, ale z jakichś przyczyn nie udało się nam zrealizować swoich planów. Często dysponujemy też większą ilością wolnego czasu (zwłaszcza kiedy dzieci są już odchowane), dlatego warto ten czas zainwestować w dodatkowe zajęcia, na przykład w lekcje w szkole językowej dla dorosłych. Poza głównym celem, jakim jest nauka języka obcego, istnieje też wiele innych korzyści płynących z uczestnictwa w zajęciach. Na przykład takie:

  • Spotkanie innych rówieśników, czyli tzw. Wyjście do ludzi
  • Gimnastyka umysłu
  • Nabranie chęci na dalsze działania.

Niezależnie od wieku

Szkoła językowa dla dorosłych to miejsce, w którym znajdziemy wiele kursów skierowanych do ludzi dojrzałych w każdym wieku. Kursy przeznaczone dla osób 50+ to oferta, z której warto skorzystać. Przeszkolona kadra i dostosowane podręczniki uwzględniające predyspozycje dorosłych osób sprawią, że nauka będzie przyjemnością. Szkoły językowe dla dorosłych stawiają na praktyczny wymiar nauczania języka obcego, np. Angielskiego. Lektorzy skupiają się na konwersacjach, a zajęcia obejmują tematy przydatne podczas podróży, wizyty w sklepie czy na lotnisku. Jeżeli więc domowe metody zawiodły, bo zabrakło motywacji, warto zdecydować się na naukę w szkole językowej dla dorosłych. Regularne zajęcia motywują także do… Wyjścia z domu.

W doborowym towarzystwie

Grupy w szkole językowej dla dorosłych są tworzone na podstawie poziomu znajomości języka, jaki prezentują uczestnicy. Naukę języka można też zacząć od samego początku. Grupy są przeważnie małe, co wpływa na dobre samopoczucie uczestników i nie onieśmiela. Poza tym, niewielka liczba osób sprawia, że lektor może się skupić na każdym z uczestników oraz przeprowadzać z nimi konwersację. Ten ostatni aspekt jest bardzo ważny, gdyż umiejętność swobodnego korzystania z języka obcego to podstawa. Dlatego duży nacisk podczas zajęć jest położony na pozbycie się strachu przed odezwaniem się np. Po angielsku, w obawie przed śmiesznością czy przed tym, że nie zostaniemy zrozumiani.

Rozwój zawodowy i… Sposób na wakacje

Lekcje języka obcego dla osób dojrzałych są też prowadzone pod kątem rozwoju zawodowego. Wiąże się to z tym, że świat stał się bardzo otwarty i w miejscu pracy można spotkać ludzi różnych narodowości. Popularna jest też emigracja zarobkowa. Dlatego niejedna szkoła językowa dla dorosłych prowadzi zajęcia z np. Angielskiego przydatnego w pracy w sektorze medycznym (dla pielęgniarek, lekarzy, recepcjonistek). Odbycie takiego kursu niewątpliwie podnosi kwalifikacje zawodowe.

Z kolei wakacyjne kursy organizowane przez szkoły językowe dla dorosłych są nieco intensywniejsze niż te trwające w ciągu roku. Takie lekcje to dobry pomysł przed wakacyjnym wyjazdem za granicę.

Sprawdź najlepszą ofertę kursu dla dorosłych na: http://5oclock.eu/